Pomysły na ozdoby wielkanocne dla dzieci (dla przedszkolaków)

Okres Wielkanocy to czas przeznaczony dla najbliższych, dlatego też warto zaangażować dzieci do świątecznych przygotowań. Maluchy uwielbiają Święta Wielkanocne, w szczególności wykonywanie pisanek, gdyż podczas tej czynności świetnie się bawią. Jednak mogą one również zrobić inne świąteczne ozdoby, którymi udekorujemy nasz dom w ten radosny okres.

Baranki, zajączki i kurczaczki to świąteczne dekoracje szczególnie lubiane przez dzieci. Z pewnością wiele radości da im samodzielne wykonanie małego zoo. Kolorowym pisankom wystarczy dokleić uszy, nóżki i ogonki, futerko z barwionej waty lub kulek z bibuły lub piórka. Z kolorowego papieru i bibuły dzieci mogą zrobić śliczne koszyczki wielkanocne, którymi udekorujemy mieszkanie w świąteczny czas. Koszyczek może być wykonany na bazie kwadratowej kartki papieru, odpowiednio pozaginanej, z pudełka po serku topionym lub uplecione z bibuły. Takie ozdoby można zrobić również z masy solnej, którą wystarczy odpowiednio uformować, a po wyschnięciu pomalować farbkami. Podobnie wykonanie dekoracji z makaronu nie będzie dla dzieci trudnością.

Naszym krewnym i przyjaciołom na pewno wiele radości sprawi otrzymanie samodzielne wykonanych przez nasze pociechy kartek wielkanocnych. Takie kartki dzieci mogą wykonać z dowolnych materiałów, mogą być wyklejane kuleczkami z bibuły lub koralikami, wcześniej uformowanymi kwiatami z bibuły, kawałkami tkanin, złotkiem czy suszonymi kwiatami. Z papieru dzieci modą zrobić także świąteczne witraże – wspaniałe dekoracje okien.

Dzieci mają wspaniale rozwiniętą wyobraźnię, więc zachęcajmy je do kreatywności. Nie obawiają się one łączenia różnych technik, ponadto są bardzo dokładne i wkładają wiele serca w wykonywanie ozdoby – z pewnością, dekoracje świąteczne wykonywane przez dzieci są niezwykłe i bardzo oryginalne.