Ozdoby z papieru i bibuły zrób to sam

Wielkanocne dekoracje możemy wykonać niemalże z każdego materiału, jaki znajdziemy “pod ręką”. Mogą to być materiały naturalne jak i tworzywa sztuczne. Bardzo popularnym materiałem do wykonywania prostych ozdób, stroików czy wielkanocnych palm jest klasyczna bibuła i kolorowy papier. Można kupić je w każdym sklepie papierniczym – jest to materiał niedrogi i dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. Wykonanie dekoracji z papieru nie sprawi trudności nawet dzieciom.

Z kolorowego papieru i bibuły możemy wyczarować piękne koszyczki wielkanocne, którymi udekorujemy mieszkanie w świąteczny czas. Taki koszyczek można złożyć z kwadratowej kartki kolorowego papieru lub upleść z bibuły. Można także przygotować masę papierową z papieru i kleju, którą można dowolnie formować, a po wyschnięciu której otrzymamy wspaniałe figurki. Później wystarczy je tylko pomalować i dokleić koraliki czy piórka.

Wspaniałą ozdobą są też kwiaty z bibuły – misternie wykonane żonkile wyglądają jak żywe i wspaniale prezentują się w wazonie lub koszu. Przy pomocy drucika możemy z takich kwiatów ułożyć stroik w formie wieńca, który może zdobić drzwi wejściowe naszego domu lub będzie dekoracją wielkanocną na cmentarz. Z bibuły można także zrobić przepiękną palmę na Niedzielę Palmową. Ponadto na Wielkanoc warto też ozdobić nasze okna papierowymi witrażami, które wykonamy wycinając skalpelem w kolorowym brystolu świąteczne motywy np. kolorowe jajka i zajączki.
Dzieciom prawdziwą radość z pewnością sprawi przygotowanie papierowych zwierzątek – uwielbiają one wycinać papierowe króliczki, baranki, kurczaczki czy papierowe kwiaty, jednak podczas wykonywania takich dekoracji wiele frajdy mają nie tylko najmłodsi, ale także dorośli. Własnoręcznie wykonane będą wspaniałą ozdobą świątecznego stołu.